U derbiju Fejnord minimalnim rezultatom savladao Mančester Junajted

Odigrani su prvi mečevi grupne faze Lige Evrope u grupama A, B, C, D, E i F. U derbiju runde Fejnord je na De Kajpu minimalnim rezultatom savladao Mančester Junajted, dok su do trijumfa još došli Anderleht, APOEL, Austrija, Zenit, Rapid, Sasuolo i Olimpijakos.

Jedini gol u Roterdamu postigao je Toni Vilena u 79. minutu posle očiglednog ofsajda u kom se našao Jorgensen. Žoze Murinjo je igrao bez nekoliko standardnih prvotimaca poput Antonija Valensije, Luka Šoa, Henrika Mhtarjana i Vejna Runija, dok je Zlatan Ibrahimović ušao sa klupe u 63. minutu.

Zenit je u Tel Avivu protiv Makabija gubio sa 3:0, ali je uspeo da napravi veliki preokret i dođe do pobede 4:3. Gol odluke postigao je mladi crnogorski napadač Luka Đorđević četvrtom minutu nadoknade. Za Makabi je branio reprezentativac Srbije Predrag Rajković.

Nemanja Maksimović je golom u nadoknadi prvog poluvremena doveo Astanu u vođstvo u Nikoziji, ali je APOEL golovima Oliveire u 74. i Igora de Kamarga u 87. minutu došao do trijumfa.

Anderleht je slavio protiv Gabale 3:1, a ceo meč odigrao je potencijalni reprezentativac Srbije Uroš Spajić, koji je asistirao kod prvog gola Teodorčika. Sasuolo je više nego ubedljivo savladao kod kuće Atletik Bilbao sa 3:0, a Viktorija i Roma su u Plzenju podelili bodove - 1:1.

Fenerbahče je izbegao poraz u Ukrajini, pošto je Simon Kjer u šestom minutu nadoknade anulirao vođstvo Zorje. U ostalim mečevima postignuti su sledeći rezultati: AZ Alkmar - Dandalk 1:1, Astra - Austrija 2:3, Mainc - Sent Etjen 1:1, Rapid - Genk 3:2, Jang Bojs - Olimpijakos 0:1.