Neviđena drama u Madridu,Totenham doživio šokantan poraz

Fenomenalno veče u Ligi šampiona.

Drugog dana takmičenja u devet utakmica postignuto je ukupno 28 golova!

Malo je nedostajalo da najveće iznenađenje prvog kola Lige šampiona priredi Sporting  koji je vodio sa 1:0 do 89. minuta utakmice protiv Real Madrida. Posle prvih 45 minuta igre bez golova, Sporting je poveo na startu drugog dela, već u 48. Nakon greške Modrića i  Aguera lopta je došla do Cezara koji je šutirao "iz prve" i pogodio dalji ugao gola Kasilje. Činilo se da će šampion pasti već u prvom kolu, ali Ronaldo je u 89. izjednačio iz slobodnog udarca, a Morata u 95. preokrenuo rezultat i doneo Madriđanima trijumf od 2:1.

Leverkuzen - CSKA 2:2 (2:2)
(Mehmedi 9, Čalhanolu 15 - Dzagoev 37, Eremenko 39)
Totenhem - Monako  1:2 (1:2)
(Alderveireld 45 - Silva 16, Lemar 31)

Grupa F
Legija - Dortmund  0:6 (0:3)
(Gece 7, Papastatopulos 15, Bartra 17, Gerero 52, Kastro 76)

(Toliso 13, Feri 49, Korne 57)

Borusija Dortmund je pregazila Legiju sa 6:0. Pitanje pobednika u meču sa Legijom rešili su "milioneri" za samo 17 minuta, kada je bilo 3:0. Gece je matirao domaćine posle sedam minuta utakmice, Papastatopulos je u 15. povećao na 2:0 a dva minuta kasnije Bartra pogodio iz slobodnjaka za 3:0. To nije bio znak da malo prikoče tokom drugog dela, nego su Gerero, Kastro i Obamejang dotukli domaćine.

Mančester siti je pokazao moć protiv Menhegledbaha u odloženom meču prvog kola - bilo je 4:0. Posle pola sata igre vodio je domaćin  2:0. Aguero je bio glavni krivac. Prvo se upisao za 1:0 posle asistencije našeg Kolarova a duplirao je rezultat sa bele tačke. Argetninac je u drugom delu postigao još jedan gol za het-trik.

Leverkuzen je ispustio dva gola prednosti. Nemci su protiv CSKA u E grupi vodili 2:0 posle 15 minuta utakmice, ali su Rusi uspeli da se vrate u finišu utakmice za samo dva minuta. Prvo je u 37. Džagoev pogodio za 2:1 a izjednačio je Eremenko dva minuta kasnije - 2:2.

Totenhem je u finišu poluvremena smanjio na 2:1 protiv Monaka koji je vodio golovima Silve i Lemara. Francuzi su uspeli tokom drugog dela da sačuvaju minamalno vođstvo.

Šampion Engleske Lester u grupi G odlično je startovao u Ligi šampiona pobedom od 3:0 nad Klub Brižom. Olbrajton je matirao Briž nakon pet minuta igre, a Marez je prvim golom u Ligi šampiona povećao na 2:0, dok je isti igrač u drugom delu postavio konačan rezultat - 3:0.

Tokom prvog dela je i Porto poveo u duelu sa Kopenhagenom, koji je ipak u drugom poluvremenu uspeo da izjednači i sačuva 1:1 do kraja utakmice.

Najviše je razočarao Juventus. Šampion Italije ostao je bez pobede u meču sa Seviljom, koja je odolela u Torinu "staroj dami". Imali su domaćini dve solide prelike, jednu preko Iguana, ali premalo od šampiona Serije A.

Lion je u grupi H golom Tolisa nakon prvih 45 minuta utakmice vodio protiv Dinama, da bi Feri i Korne u nastavku samo dotukli hrvatski tim.