U jedinom nedeljnom susretu Svonsi i Čelsi odigrali 2-2

U jedinom nedeljnom susretu 4. kola Engleske lige Svonsi i Čelsi su odigrali 2-2, pa londonski klub više nema maksimalan učinak.

Srpski fudbaler Nemanja Matić proveo je 76 minuta na terenu posle čega ga je zamenio Fabregas, dok je Branislav Ivanović odigrao ceo meč.

Gosti su poveli u 18. minutu. Posle ubacivanja lopte Ivanovića u kazneni prostor, fudbaleri Svonsija su glavom pokušavali da izbace loptu iz svog šesnaesterca, ipak Oskar dolazi do nje, ugledao je Kostu, dodao mu loptu, a on sa oko 15 metara trese mrežu.

Prvo je iz penala izjednačio Islanđanin Sigurdson (59), a tri minute kasnije  Fer je napravio očiti prekršaj nad  Kahilom, sudija je pustio igru, a Fer pogodio za vodstvo Velšana.

U 81. minuti Kosta je makazicama donoo bod Čelsiju, takođe u vrlo sumnjivoj situaciji u kojoj sudija nije dosudio opasnu igru.

Plavci su  drugi s 10 bodova, dva manje od vodećeg Sitija, dok je Svansi osvojio četvrti bod.