Najbolja srpska teniserka Ana Ivanović eliminisana je već u prvom kolu US Opena

NJUJORK - Najbolja srpska teniserka Ana Ivanović eliminisana je već u prvom kolu US Opena, pošto je danas poražena od Čehinje Denise Alertove sa 7:6 (7:4), 6:1.

Ivanovićeva nije uspela da izađe iz rezultatske krize, zabeležila je peti poraz zaredom, a sada je izgubile od 89. teniserke sveta posle samo 80 minuta igre.

Ona je ispustila veliku šansu u prvom setu, kada je vodila 5:3, 6:5 na svom servis, ali je Alertova uspeli da se vrati, povede sa 1:0 i kasnije lako došla do pobede.

Ivanović treći put u karijeri takmičenje u Njujorku završava u prvom kolu.

Alertova se u narednoj rundi sastaje sa pobednicom iz meča Karin Knap (Italija) - Johana Larson (Švedska).