Liverpul neugodno iznenadio svoje navijače porazom od Barnlija

LONDON - Fudbaleri Barnlija napravili su najveće iznenađenje u utakmicama 2. kola engleske Premijer lige, posle pobede na svom terenu protiv Liverpula sa 2:0 (2:0).

Novajlija u elitnom rangu posle 11 godina savladao je Liverpul na krilima napadača Andrea Greja, asistenta za prvi i strelca drugog gola.

Ekipa Jirgena Klopa doživela je neočekivan poraz posle sjajnog početka sezone i trijumfa na Emirejtsu protiv Arsenala (4:3), ali je u Barnliju potpuno podbacila.

Srpski fudbaler Marko Grujić debitovao je za "crvene" u zvaničnim utakmicama, nakon što je u 78. minutu zamenio Adama Lalanu.

Fantastičnu pobedu zabeležio je Čelsi na gostovanju Votforu, pošto je u posleđnjih 10 minuta postigao dva gola i neutralisovao jedan minusa.

Etjen Kapue je doveo "stršljenove" u vođstvo, ali je prvo rezervista Miši Batšuaji izjednačio, a velika tri boda doneo Dijego Kosta.

Branislav Ivanović odigrao je svih 90 minuta za Čelsi, dok je Nemanja Matić zamenjen u 78.

Sladak trijumf u finišu ostvario je i Totenhem protiv Kristal Palasa pogotkom Viktora Vanjame, kao i Hal u Svonsiju 2:0, dok je Everton preokrenuo rezultat u Birmingemu protiv Vest Bromvič Albiona 2:1.