Košarkaši Brazila pobedili Španiju

Košarkaši Brazila pobedili su Španiju sa 66:65 u drugom kolu olimpijskog turnira u Riju.

U dramatičnoj završnici Markinjoš je doneo pobedu Brazilu pet sekundi pre kraja posle skoka u napadu, a na drugoj strani šut za pobedu promašio je Serhio Ljulj.

To znači da prvaci Evrope nemaju pobedu posle dve utakmice, pošto su u prvom kolu izgubili od Hrvatske sa 72:70.

Od početka do kraja utakmica Brazil je imao blagu prednost. Posle 10 minuta imao je +5, na poluvremenu je bilo 34:31 za domaćina, a Španija do kraja nije uspela da preokrene.

Uertas je imao 11 poena i 7 asistencija, dok je Markinjoš dodao 10 poena i 5 skokova. U sastavu Španije, Gasol je postigao 13, Ljulj 11, a Rodriges 10 poena.

Brazil posle poraza od Litvanije sada u grupi B ima skor 1-1, a Španija će morati da zaigra mnogo bolje u duelima sa Nigerijom, Litvanijom i Argentinom.