Posle remija protiv Mađarske, Srbija odigrala nerešeno i protiv Grčke
RIO 2016

Posle remija protiv Mađarske na startu turnira, Srbija je odigrala nerešeno i protiv selekcije Grčke (9:9)

Kao i na startu turnira, ni protiv Grčke početak nije bio dobar po naše vaterpoliste. Grčka nije naivan rival, znala je da iskoristi lošiju igru najbolje ekipe sveta i da prvu četvrtinu dobije sa 2:1.

Mučili su se Delfini u napadu i u drugom kvartalu, nikako ih nije hteo gol, ni u situacijama sa igračem više, ni posle tajm-auta Dejana Savića...

Nije bilo prijatno kad je posle isključenja Save Ranđelovića Vlahopulos postigao pogodak za 4:1, na nešto manje od minut pre kraja poluvremena. Nije potom ni Ćuk iskoristio igrača više, Grci su imali tri gola više.

Ni početak trećeg perioda nije bio dobar, Funtulis je Helenima doneo veliku prednost (5:1). Ali, Srbija se nije predavala.

Usledila je daleko bolja igra u napadu, pa je pred kraj treće četvrtine Prlainović, u situaciji sa igračem više, pogodio za 6:5. Nisu uspeli da se odbrane Delfini, Vlahopulos je vratio prednost i sigurnost svom timu, bombom sa velike udaljenosti – 7:5.

Kapiten Gocić je na startu četvrtog perioda iskoristio nepažnju rivala i ponovo smanjio na gol zaostatka (7:6). Grčka je i ovoga puta imala odgovor, Kolomvos je iskoristio napad sa igračem više (8:6).

Aleksić je vratio neizvesnost, kad nije mnogo čekao u situaciji sa igračem više (8:7), potom smo se odbranili, a na tri i po minuta pre kraja Ćuk je napokon izjednačio (8:8).

Tada se Delfini više nisu mogli zaustaviti. Usledila je asistencija Aleksića za Nikića, koji je šraubom doneo vođstvo Srbiji (9:8). No, Grci su još jednom izjednačili, a potom se odbranili.

Na 55 sekundi pre kraja njihov trener je zatražio tajm-aut, ali su se njegovi izabranici prekombinovali. Pokušala je Srbija da izbori isključenje, ali su sudije ostale neme, do kraja nije bilo promene rezultata.