Ludogorec - Crvena zvezda 2:2
Fudbaleri Crvene zvezde su u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Šampiona remizirali rezultatom 2:2 na gostovanju u Razgradu protiv Ludogoreca.

Stadion: Ludogorec Arena
Gledalaca: 7.000
Sudija: Martin Štrongberson (Švedska)
Strelci: Kafu u 43' i Kešeru u 76' za Ludogorec, a Katai u 48' i Kanga u 66' za Crvenu zvezdu.

Ludogorec: Stojanov, Natanael, Lukas, Djakov, Kafu, Minev, Moci, Plastun, Marselinjo,Vanderson, Lukoki.
Rezerve: Borjan, Sisinjo, Palomino, Žunior, Abel, Kešeru, Prepelito

Crvena zvezda: Kahriman, Cvetković, Fibel, Rendulić, Ibanjez, Donald, Le Talek, Kanga, Katai, Mouče,Srnić.
Rezerve: Supić, Luković, Petković, Ristić, Ruiz, Vieira, Sikimić.

Šef stručnog štaba Crvene zvezde odlučio se za sastav u kojem nije bilo klasičnog centarfora. Najistureniji fudbaler bio je kapiten Aleksandar Katai, dok su Mouče iSrnić napadali po levom, odnosno desnom boku. Ipak, u prvom delu utakmice, malobrojne su bile situacije kada su crveno-beli zaista napadali. Svega dva opasna napada u režiji Pabla Moučea i Aleksandra Kataia i jedan šut u okvir gola Zvezdinog kapitena, napadački su učinak Crvene zvezde. Sa druge strane, nakon prvih 10-ak minuta i ispitivanja snaga, bugarski šampion je konstantno bio u naletu. Iako nije stvorio veliki broj opasnih prilika, Ludogorec je prelako, nakon nekoliko dodavanja stizao nadomak kaznenog prostora Crvene zvezde, gde je često dobro reagovala zadnja linija našeg tima, pre svega Rendulić koji se u nekoliko navrata istakao dobrim intervencijama.

Kako se poluvreme bližilo kraju, Ludogorec je bio sve opasniji. Naši fudbaleri kao da su čekali zvižduk sudije i odlazak u svlačionicu, međutim, tako nije razmišljao Kafu. Omaleni fudbaler bugarskog tima s lakoćom je prošao pored Donalda i Le Taleka, a potom i Fibela, i na kraju Kahrimana kojeg je uspeo da zaobiđe, i zatrese mrežu našeg tima. Osokoljeni vođstvom, domaćini su pokušali da dotuku Crvenu zvezdu u finišu prvog dela igre, ali, srećom, zvižduk sudije je označio kraj jednog od najmanje učinkovitih poluvremena Crvene zvezde u skorije vreme.

Crveno-beli su verovali u sebe, i na teren Ludogorec Arene iz svlačionice su poneli novu energiju. I to se isplatilo jako brzo. Zvezda je od starta nametnula presing na koji Ludogorec nije umeo da odgovori, a u 48 minutu usledila je majstorijaAleksandra Kataia, koji kao da je želeo da se revanšira Kafuu za gol. Prihvatio jeKatai loptu na desnoj strani, uputio se ka kaznenom prostoru, poslao protivničkog igrača „po burek“, a potom nasamario još dvojicu i šutem u suprotan ugao gola doneo Zvezdi izjednačenje!

Još bitnije je reći da se Crvena zvezda nakon izjednačenja nije povukla kako bi branila 1:1. I dalje je bugarski tim bio opasan, povremeno je i prelako dolazio u zonu šuta, ali Crvena zvezda je za razliku od prvog poluvremena umela da odgovori.Kanga i Srnić su organizovali dobar napad, Zvezdino krilo je centriralo, a Moučeu je nedostajalo nekoliko milimetara da potpuno sam sprovede loptu u mrežu. Ipak, nagrada za hrabriju igru stigla je u 66. minutu. Lopta je stigla do Kange, a Zvezdin fudbaler je sa preko 20 metara šutirao i postigao sjajan gol!

Činilo se da Zvezda drži konce utakmice u svojim rukama, ali potom se dogodila velika neopreznost crveno-belih, koji su dozvolili da ih Ludogorec uhvati na spavanju. Na brzinu su domaćini izveli slobodan udarac, odbrana Crvene zvezde nije bila postavljena, i Kahriman nije uspeo da zaustavi Kešerua koji postiže drugi gol za Ludogorec.

Ispostavilo se da je 2:2 i konačan rezultat utakmice. Nakon svega viđenog, obe ekipe su nakon 90 minuta bile zadovoljne rezultatom, a epilog ove bitke dogodiće se u Beogradu, za sedam dana, kada će, verujemo, i tri Marakane biti premalo kako bi se ugostili svi navijači koji će doći na utakmicu.