LŠ: Zvezda pobedila Valetu na Malti!

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Valetu 2:1, posle preokreta na Malti u prvom meču u kvalifikacijama za Ligu šampiona posle devet godina.

Iako su se domaći povukli od starta videlo se da igra našeg tima nije ubedljiva. Maltežani su čekali grešku Zvezde i ona se desila u 15. minutu. Konfuziju u poslednjoj liniji srpskog šampiona je iskoristio Falkone i odličnim volejom savladao nemoćnog Kahrimana.

Naravno, posle toga Zvezda je u potpunosti preuzela inicijativu, a gosti se povukli na svoju polovinu. Tri minuta je trebalo našem timu da stvori odličnu šansu u kojoj se našao Vieira. Ostao je sam na nekih deset metara od gola i šutirao glavom posle centaršuta Ibenjeza, ali je lopta otišla pored gola.
To je bio znak Maltežanima da dodatno zbiju redove i Zvezdi je bilo sve teže da dođe do prave prilike. Iako se igralo na polovini La Valete ništa bitno se nije dešavalo jer se domaćin svim silama i uspešno branio.

Takvo stanje stvari doprinelo je odluci našeg trenera Miodraga Božovića da na poluvremenu u igru uvede Pabla Moučea. Argentinac je uneo svežinu i doprineo da uz raspoloženog Kataija napadi Zvezde budu daleko opasniji. Napadi našeg tima su se ređali. U 57. minutu Vieira je bio

"kratak" da glavom preusmeri jedan centaršut Moučea u prazan gol.

Samo dva minuta potom sam Mouče je oprobao udarac ali je čuvar mreže La Valete odlično odbranio. I opet posle dva minuta, Katai je u buketu igrača posle centaršuta Moučea dobro šutirao glavom, ali je golman domaćina još jednom bio na mestu.

Ono što je postalo već tada izvesno desilo se u 66. minutu. Naš tim je izjednačio. Kanga je dugom loptom odlično pronašao Kataija koji je majstorski lobovao golmana La Valete, iskosa sa desne strane.

Nije Zvezda stala ni posle toga. Katai je nastavio da pokazuje tehničku dominaciju, domaći igrači nikako nisu mogli da izađu na kraj sa njim. I baš je Zvezdina "desetka" doprinela potpunom rezultatskom preokretu. Sjajno je prošao u 75. minutu po desnoj strani i kao na tacni uposlio

Sikimića, koji je samo par minuta pre toga zamenio Vieiru, a ovom nije bilo teško da sa par metara pogodi gol. Bio je to razlog za veliku radost oko 100 naših navijača koji su bili na stadionu.

Posle toga naš tim je stvorio još nekoliko prilika, iako su i domaćini pretili udarcima sa distance Kahriman je bio siguran. U 83. minutu debitovao je i Džon Ruiz koji je zamenio Kataija, ali se rezultat nije menjao.

Revanš je za nedelju dana, ali je izvesno da vreme radi za naš tim i da je sada na Zvezdašima da ga podrže u što većem broju narednog utorka.