Čudo u Parizu: Portugal bez Ronalda šokirao Francusku i osvojio titulu šampiona Europe!

Fudbalska  reprezentacija Portugala osvojila je titulu evropskog prvaka nakon što je u finalnom susretu na stadionu Stade de France pred 80.000 gledaoca nakon produžetaka pobedila Francusku 1-0.

Junak utakmice bio je portugalski napadač Eder koji je u 109. minutu sjajnim udarcem sa 20-tak metara savladao Huga Llorisa. Sjajnu predstavu pružio je i portugalski golman Rui Patrisio odbranivši nekoliko teških udaraca.

Portugal je prvi put u istoriji ne samo postao prvak Evrope, već mu je ovo prvi trofej sa velikih takmičenja.

Portugalci su još od polovine prvog poluvremena finala na stadionu "Francuska" u Sen Deniju igrali bez najboljeg igrača Kristijana Ronalda, koji je igru napustio zbog povrede kolena zadobijene u duelu sa Pajeom još u 8. minutu.

Portugal je na EP u Francuskoj dobio samo jednu od sedam utakmica u regularnih 90 minuta. Osvojio je ovu titulu u "italijanskom" maniru.

Portugal je jubilarni deseti šampion Evrope. Osvojio je titulu posle 35 utakmica na turnirima. Renato Sančeš je najmlađi šampion u istoriji EP.