Klub Briž šampion posle 11 godina

Briž je do 14. krune u istoriji stigao ubedljivom pobedom nad glavnim konkurentom Anderlehtom sa 4:0.

Tako je Briž dva kola pre kraja stekao šest bodova više od branioca titule, ali je regularni deo sezone završio na prvom mestu, što odlučuje u slučaju istog broja bodova na kraju.

Motivisani domaćin poveo je u 24. minutu preko Francuza Abdulaja Dijabija, koji je glavom iskoristio centaršut Tomasa Munijea.

Bivši napadač Lila je samo šest minuta kasnije opet savladao Silvija Protoa, da bi trijumf potvrdio Hans Vanakel u drugom poluvremenu.

Konačan rezultat postavio je kapiten Timi Simons golom iz penala.

Briž se na pravi način iskupio navijačima za neočekivan poraz od Standard Liježa u finalu Kupa krajem marta.

Anderleht će igrati kvalifikacije za Ligu šampiona, dok se Gent, Genk i Ostende bore za Ligu Evrope.