Marej bolji od Novaka u finalu Rima

Novak nije uspeo da trijumfuje u finalu Masters turnira u Rimu i odbrani titulu osvojenu pre dvanaest meseci.

Najbolji teniser sveta je u meču odluke na turniru „Internazionali BNL d’Italia“poražen od drugog nosioca, Britanca Endija Mareja rezultatom 3:6, 3:6 posle jednog časa i 35 minuta.

Treći gem meča trajao je 11 i po minuta tokom kojih je Novak spasio tri brejk lopte. To mu nije pošlo za rukom dva gema kasnije, Marej je stigao do prvog brejka, koji mu je bio dovoljan da prvi set privede kraju sa razlikom od tri gema (3:6).

Istim rezultatom završen je drugi set nakon što je Marej, koji danas slavi 29. rođendan, oduzeo Novaku servis u petom i devetom gemu.

Statistika: as poeni (5-4), dvostruke servis greške (1-1), direktni poeni (15-24), neiznuđene greške (23-19).

Turnir u Rimu bio je poslednja Novakova priprema pred drugi gren slem sezone, Rolan Garos (22. maj – 5. jun).

Novak je prošle godine u svom trećem finalu Otvorenog prvenstva Francuske poražen od Švajcarca Stana Vavrinke rezultatom 6:4, 4:6, 3:6, 4:6.

Rolan Garos je ujedno i jedini gren slem turnir koji Novaku nedostaje.