Novak posle preokreta do četvrtfinala Rima protiv Nadala

Najbolji teniser sveta će i deseti put u karijeri igrati u četvrtfinalu Masters turnira u Rimu.

U drugom kolu turnira u „večnom gradu“ Novak je posle seta zaostatka uspeo da se vrati i savlada 37. igrača sveta Tomaza Belučija rezultatom 0:6, 6:3, 6:2.

Meč je trajao jedan sat i 37 minuta, a Novak je posle šest duela protv Brazilca povećao prednost na 6-0.

Prvi set imao je potpuno neočekivani epilog. Novak je tokom šest gemova načinio čak 16 neiznuđenih grešaka i izgubio sva tri gema na svoj servis, što mu se poslednji put dogodilo pre četiri godine u Sinsinatiju. Sa druge strane, Beluči je u meč ušao prilično sigurno, „hladne glave“ i posle svega 24 minuta došao do velikih 6:0.

Novak je u drugom setu drastično promenio pristup igri, popravio prvi servis i to se odmah odrazilo na rezultat. Prvu osetnu prednost srpski teniser je formirao u šestom gemu kada je stigao do prvog brejka i „karte“ za ulaz u odlučujući set.

Prvi nosilac je u trećem setu preuzeo potpunu inicijativu na terenu, oduzeo servis protivniku u prvom i sedmom gemu, a potom meč lagano priveo kraju.

Statistika: as poeni (1-1), dvostruke servis greške (0-3), direktni poeni (10-14), neiznuđene greške (29-27).

U četvrtfinalu turnira „Internazionali BNL d’Italia“ gledaćemo okršaj dva večita rivala, četvorostruki protiv sedmostrukog šampiona Rima, Nole protiv Rafaela Nadala.

Biće to njihov 49. međusobni duel, a trenutno je u prednosti naš teniser, 25-23.

Novak je trijumfovao u poslednjih šest susreta protiv Nadala, a poslednji poraz pretrpeo je u finalu Rolan Garosa 2014. godine.

Meč između Novaka i Nadala odigraće se u petak oko 16 časova.