Atletiko u finalu Lige šampiona!
LIGA ŠAMPIONA

Fudbaleri Atletiko Madrida prvi su finalisti Lige šampiona za sezonu 2015/2016, pošto su u dvomeču eliminisali Bajern Minhen.

Atletiko je posle minimalnog trijumfa u Madridu izgubio na ’Alijanc areni’ sa 2:1, ali je prošao zahvaljujući pogotku u gostima.

Bajern je bio potpuno dominantan večeras, naročito u drugom poluvremenu, kada se Atletiko potpuno povukao i odlučio da se brani. Oba tima promašila su po penal.

Bajern je poveo u 31. minutu iz slobodnog udarca, kada je Ćabi Alonso sa oko 16 metara šutirao, a lopta se odbila o živi zid i ušla u gol.

Samo tri minuta kasnije, Bajern je mogao da stekne odlučujuću prednost, ali je promašio penal.  Hose Marija Himenes povukao je protivnika na zemlju u šesnaestercu, a sudija je dosudio jedanaesterac. Tomas Miler je izveo, šutirao je u levu stranu, ali se oblak bacio i dobio loptu.

Bajern je dominirao i imao posed, a Atletiko se koncentrisao na kontranapade, što se isplatilo u 54. minutu preko Grizmana.

Fernando Tores je došao do lopte na sredini terena i prosledio je do Francuza, koji je iskoristio to što je odbrana Bavaraca istrčala, izašao sam pred Manuela Nojera i sigurno ga savladao.

Inicijativa Bajerna se isplatila u 74. minutu, kada je posle jedne akcije Arturo Vidal glavom sa desne stative prebacio loptu na drugu stranu, gde se našao Robert Levandovski i glavom vratio prednost Bajernu, 2:1.

Atletiko je mogao da reši meč u 84. minutu, kada je dosuđen penal pošto je Havi Martines srušio Toresa na samoj ivici šesnaesterca.

Tores je izveo penal, ali je viđena gotovo identična situacija kao kod penala Bajerna - izvođač je šutirao u levu stranu, a golman je odbio.

Bajern je posle toga krenuo u silovite napade, ali su odbrana Atletika, Oblak i sportska sreća doneli Atletiku drugo finale u poslednje tri godine.