Zvezda odbranila titulu

Košarkaši Crvene zvezde odbranili su titulu prvaka regionalne ABA lige savladavši Mega Leks sa 3-0 u finalnoj seriji.

Košarkaši Crvene zvezde Telekom ostvarili su fenomenalan rezultat osvojivši "bek to bek" titulu u ABA ligi  savladavši sa 3:0 u finalu plej-ofa ekipu Mega Leksa.
U poslednjem, trećem meču, crveno-beli su slavili 61:49 (24:16, 13:18, 9:6, 15:9)

Meč u sportskom centru "Pinki" pratilo je 2500 gledalaca, a najbolji pojedinci u pobedničkom timu bili su Miler sa 18 poena i 8 skokova dok su Cirbes i Simonović dodali po 9.
Kod domaćina, najefikasniji bio je Zagorac sa 21 poenom.

Agresivan početak crveno-belih i dobra unutrašnja igra donela je gostima prednost 12:7. Dodatnu energiju sa klupe doneo je Kvinsi Miler i sa 10 vezanih poena doneo svom timu osetniju prednost na kraju prve deonice 24:16.

Aktivan rezultat dugo su držali košarkaši Zvezde, ali je Mega sredinom druge deonice uglavnom poenima Zagorca i Ivanovića uspela da se vrati u meč i povede 32:31. Koš za košem igralo se u završnici poluvremena, zonom je pokušao trener Milojević da održi prednost, ali je srpski šampion sa 6 poena Simonovića preuzela vođstvo na poluvremenu 37:34. Najbolji je bio Miler sa 10 poena.

Prilično neefikasna deonica sa obe strane, dosta promašaja i praznih minuta oba tima. Veliku podršku sa tribina imali su crveno-beli tokom čitavog meča. I pored izuzetno loše igre u trećoj četvrtini, aktuelni šampion zadržao je prednost 44:40.

Rana serija gostiju 5:0 primorala je trenera Milojevića da reaguje tajmautom. U par navrata je Mega zapretila, ali je regionalni šampion pametnom igrom odbijao nalete i već par minuta pre kraja osigurao trijumf. Konačnih 61:49 doneli su crveno-belima trijumf u finalnoj seriji, a svim fanovima veliko slavlje u hali Pinki. Zvezda je odbranila trofej u ABA ligi!