Lesteru bod protiv Vest Hema, sudija Džonatan Mos u glavnoj ulozi
PREMIJER LIGA

LESTER - Fudbaleri Lestera "išcupali" su bod protiv Vest Hema u 34. kolu Premijer lige, u utakmici koju je problematičnim odlukama obeležio glavni sudija Džonatan Mos.

Lester je poveo u 18. minutu golom Džejmija Vardija, ali je najbolji strelac lige u 56. minutu isključen jer je zbog "simuliranja" penala dobio drugi žuti karton.

Vest Hem je sa čovekom manje izjednačio iz "sumnjivog" penala preko Endija Kerola u 84, da bi dva minuta kasnije fantastičnim golom Aron Kresvel doneo preokret. Ipak, u 94. minutu Mos svira novi penal, takođe "sumnjiv" koji je Leonardo Uljoa pretvorio u gol i konačnih 2:2.

Istovremeno, Liverpul je slavio na gostovanju Bornmutu 2:1, golovima Roberta Firmina u 41. i Danijela Staridža u 45. minutu, dok je strelac za domaćina bio Džošua King u 90. minutu.

Od 17 sati igraju Arsenal - Kristal Palas, a sutra se sastaju Stouk - Totenhem.