Viljareal zaustavio Barselonu, četiri gola na Madrigalu

Barselona nije uspela slaviti na Madrigalu na gostovanju kod Viljareala u 30. kolu španske Primere.

U prvom poluvremenu se činilo da će Katalonci zabeležiti još jednu sigurnu pobedu.
Rakitić je u 20. minutu doveo goste u vodstvo, a Nejmar je iz penala u 41. minutu pogodio za konačan rezultat prvog poluvremena - 0:2.
Ipak, domaća ekipa se nije predavala i došla je do izjednačenja.
Najprije je Bakambu u 57. minutu smanjio na 1:2.

Tragičar za svoj tim bio je Matje koji je postigao autogol u 63. minutu, posle kornera Viljareala, kada je glavom pokušao da izbaci loptu iz peterca, ona je završila iz leđa Brava.
Susret je obilovao grubostima, te je sudija Sančez pokazao čak 12 žutih kartona - 8 za domaće i 4 za goste.