Poraz Zvezde od Fenerbahčea

Košaarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u Istanbulu od Fenerbahčea sa 72:65 (14:18, 11:16, 24:6, 23:25) u 9. kolu E grupe Top16 faze Evrolige.

Crveno-beli su ostali na pet pobeda, uz četiri poraza i sada se nalaze na četvrtom mestu grupe, sa dobrim šansama da se plasiraju u četvrtfinale elitnog takmičenja.

Ekipa Dejana Radonjića odigrala je odlično prvo poluvreme, pre svega u odbrani, posle čega je na odmor otišla sa devet poena prednosti.

Ipak, u trećoj četvrtini kvalitetni turski tim uspeo je da preokrene stvari za samo pet minuta i prelomi meč serijom od čak 14:0.

Razigrali su se Bogdanović i Datome i trojkama učvrstili Fenerbahče na prvom mestu E grupe.

Najefikasniji je bio Datome sa 27 poena, 16 je imao Boganović, a 10 Jan Veseli. Kod Zvezde Maik Cirbes dao je 11, a dvocifreni su još samo Simonović i Kinzi sa po 10.

Košarkaši Crvene zvezde u narednom kolu dočekuju Panatinaikos sledećeg petka.