Zapad bolji od Istoka

151105155918-2016-all-star-main-header2

TORONTO - Košarkaši Zapada pobedili su Istok sa 196:173, u tradicionalnoj utakmici 65. NBA Ol Star vikenda.

U utakmici prepunoj atraktivnih poteza, titulu najkorisnijeg igrača, kao i prošle godine, poneo je as Oklahome Rasel Vestbruk, koji je meč završio sa 31 poenom.

Kod Zapada su se osim Vestbruka istakli i Stefon Kari sa 26, odnosno Entoni Dejvis sa 24 poena, dok je u ekipi Istoka, daleko najefikasniji bio Pol DŽordž sa 41 poenom.

Veče je proteklo u znaku legendarnog Kobija Brajanta, kome je ovo bio 18. i poslednji nastup na Ol Star utakmici.

Brajant je meč završio sa 10 poena, a legendu Los Anđeles Lejkersa, minut pre kraja utakmice, ovacijama je ispratio kompletan Er Kanada Centar.

Ovo je bio prvi Ol Star vikend održan van granica SAD, a ujedno ie I utakmica između zvezda obe konferencije, bila I najefikasnijia u istoriji.

Ovogodišnje 65. izdanje Ol-Star utakmice obeležili su rekordi - najviše datih koševa, ukupno 369 što je 48 više od rekorda postavljenog prošle godine, najviše koševa za Zapad (196) i najviše koševa u drugom poluvremenu (104).

Prethodnog dana na NBA Ol Staru, titulu u najboljem šutiranju trojki osvojio je Klej Tompson, u najatraktivnijim zakucavanjima titulu je odbranio Zek Lavin, dok je u veštinama pobedio Karl-Entoni Tauns.