Teodosić srušio Olimpijakos, PAO bolji od Efesa

MOSKVA - CSKA iz Moskve pobedio je Olimpijakos u meču sedmog kola grupe F Top 16 faze Evrolige – 92:85.

Armejci' su stilgi do pete pobede i nalaze se na prvom mestu na tabeli, dok je Olimpijakos peti posle četvrtog poraza.

Duel u Mosvki nije bio uzbudljiv koliko rezultat sugeriše, a domaći sastav na poluvreme je otišao sa osam poena viška. Tim iz Pireja uspeo je da ostane u igri do samog finiša, ali CSKA agresivnom odbranom i serijom lakih koševa nije dozvolio nimalo neizvesnosti.

Moskovljane je do trijumfa predvodio kapiten reprezentacije Srbije Miloš Teodosić sa 21 poenom (1/3 za dva, 3/7 za tri), pet asistencija, dva skoka i samo jednom izgubljenom loptom.

Sjajan je bio i Nando de Kolo sa dva poena manje (4/9 za dva, 1/3 za tri) i četiri asistencije, Kori Higins dodao je 12, Nikita Kurbanov 11, a Kajl Hajns 10.

U poraženom timu najbolji je bio Jorgos Printezis sa 19 poena (7/12 za dva, 1/1 za tri), Denijel Heket ubacio je 17 (1/5 za dva, 3/3 za tri).

Otelo Hanter i Vasilis Spanulis zabeležili su po 15, dok je Nikola Milutinov za četiri minuta na parketu imao jedan skok, dve blokade i izgubljenu loptu, bez šuta na koš.

Učenik bolji od učitelja u Atini

Košarkaši Panatinaikosa pobedili su Anadolu Efes sa 83:78 u poslednjoj utakmici sedmog kola grupe E Top16 faze Evrolige.

Trener Atinjana Aleksandar Đorđević tako je izvojevao pobedu nad jednim od svojih učitelja, pošto na klupi gostiju iz Istanbula sedi njegov bivši selektor Dušan Ivković.

PAO i Efes su odigrali veoma zanimljivu utakmicu, koju je domaći tim rešio zahvaljujući boljoj igri u drugom i trećem periodu. Gosti su bolje ušli u utakmicu, Atinjani su se potom probudili, a Ivkovićevi igrači na kraju nisu uspeli da dođu do preokreta, iako su pokušavali.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Miroslav Raduljica sa 23 poena i osam skokova za 27 minuta. Nik Kalates je dodao 12 poena, šest asistencija i pet skokova, a Džejms Feldin deset poena, uz pet asistencija. Drugi srpski košarkaš u redovima grčkog velikana Ognjen Kuzmić za nešto manje od četiri minuta upisao je dva poena i jedan skok.

Na drugoj strani, Dario Šarić je utakmicu završio sa 18 poena i šest skokova, Derik Braun je imao 16 poena is edam skokova, a Tomas Ertel 15 poena i sedam skokova.

Na polovini takmičenja u Toš16 fazi, Panatinaikos drži četvrtu poziciju na tabeli, iza Fenerbahčea, Lokomotive i Crvene zvezde sa četiri pobede i tri poraza, dok je Efes na petoj poziciji sa skorom 3/4.