Arena videla majstorije Rikardinja

BEOGRAD - Futsal reprezentacija Portugalije pobedila je večeras u Areni Sloveniju sa 6:2 (2:2) u 2. kolu A grupe prvenstva Evrope u Beogradu.

Slovenija je, slično kao protiv Srbije, povela golom Čujeca u četvrtom minutu, ali je već u sledećem napadu Sesilio izjednačio iz voleja.

U 16. minutu na scenu je stupio Rikardinjo, donevši preokret majstorijom posle udarca petom.

Obe selecije nisu iskoristile kaznene udarce, pošto su golmani odbranili šuteve sa 10 metara Čujecu i Rikardinju.

Vrhovec je doneo novi egal golom iz daljine, ali se u drugom poluvremenu u potpunosti razigrao Rikardinjo.

Najbolji igrač sveta prvo je iz slobodnog udarca pogodio za 3:2, postigao i treći gol kasnije, a između toga u strelce se upisao i Kari.

Slovenija je poslednjih minut i po morala da igra sa igračem manje, zbog isključenja Vrhoveca, što je Portugalija iskoristila i preko Sesilija došla do neophodne gol razlike.

Srbija sa Portugalijom u subotu igra od 21 sat.