Atletiko Madrid ispao iz Kupa, Barselona preokretom do pobede

Fudbaleri Atletiko Madrida izgubili su od Selte sa 2:3 u drugom meču četvrtfinala Kupa Kralja. Pošto je prvi meč završen bez golova, gostujuća ekipa plasirala se u polufinale.

Veliko iznenađenje priredili su igrači Selte. Već nakon 20 minuta igre poveli su golom Hernandeza, da bi Grizman izjednačio.

U nastavku su gosti preko Gidetija i Hernandeza ponovo došli do ubedljive prednosti. Atletiko je uspeo samo pogotkom Korere 10 minuta pred kraj meča da ublaži poraz.

Barselona je nakon preokreta savladala Atletik Bilbao sa 3:1.

Poveli su gosti preko Vilijamsa, nakon 12 minuta igre. To je bilo sve što je viđeno u prvom delu igre.

U drugih 45 minuta znatno bolja igra Barselone. najpre je na asistenciju Mesija, izjednačio Luis Suarez, da bi u poslednjih 10 minuta meča potpuni prokret Kataloncima doneli Pike i Nejmar.