Nole siguran protiv Nišikorija, u polufinalu protiv Federera!

aussie-1438594697-800

Prvi nosilac i branilac titule plasirao se u svoje šesto polufinale na prvom gren slemu sezone u Melburnu.

Novak je u četvrtfinalu Otvorenog prvenstva Australije odigrao izuzetan meč protiv sedmog nosioca Keija Nišikorija i trijumfovao rezultatom 6:3, 6:2, 6:4.

Za razliku od prethodnog duela (4 sata i 32 minuta), Novak je u četvrtfinalu na terenu proveo dva sata i sedam minuta.

Jedini brejk u prvom setu odlučio je pobednika istog. Novak je u šestom gemu oduzeo servis japanskom teniseru, a tri gema kasnije posle 32 minuta igre poveo sa 6:3.

Uvodni gem drugog seta doneo je Novaku novi brejk. Iako je u trećem gemu imao tri vezane prilike da oduzme servis protivniku, srpski teniser je morao da sačeka još dva gema da bi došao do prednosti od dva brejka. 44 minuta igre i 6:2 za petostrukog šampiona.

Pet gemova u trećem setu bili su brejkovi. Novak je iz te bitke izašao kao uspešniji, 3-2, za završnih 6:4.

„Današnji meč je potpuno drugačija priča od onog u nedelju. U svakom trenutku sam znao šta je potrebno da uradim. Servirao sam bolje, naročito na drugi servis, znao sam da ću imati prednost ukoliko ostanem kod osnovne linije. U prošlom meču Žil me je terao da pravim veliki broj grešaka. Večeras sam se osećao veoma dobro na terenu“, rekao je Novak.

Statistika: as poeni (6-9), dvostruke servis greške (2-4), direktni poeni (22-31), neiznuđene greške (27-54), broj osvojenih poena (99-74).

Rival najboljeg tenisera sveta u polufinalu Australijen Opena u četvrtak biće treći nosilac, Rodžer Federer. Švajcarac je u četvrtfinalu bez izgubljenog seta slavio protiv Tomaša Berdiha.

Polufinalni okršaj između srpskog i švajcarskog tenisera biće njihov 45. po redu. Do sada su podelili pobede, 22-22.